Tërmeti me magnitudë 6.1 trondit këtë shtet

Një tjetër tërmet me magnitudë 6.1 u regjistrua në ishullin Sulawesi të Indonezisë dhe goditi pjesët lindore të vendit. Nuk raportohet për dëme serioze apo lëndime. Instituti Gjeologjik i Shteteve të Bashkuara, Usgs, raporton se tërmeti kishte epiqendrën në një thellësi prej 147 kilometrash në det dhe 65 kilometra në juglindje të Gorontalo, në ishullin … Vazhdoni me leximin e Tërmeti me magnitudë 6.1 trondit këtë shtet