[responsive-menu menu="logged-in-menu"]

Tensionimi i situatës, Thaçi zhvillon bisedë telefonike me zv.presidentin BidenBotapress, 18 Janar
Pas zhvillimeve të fundit ndërmjet Kosovës e Serbisë, presidenti Hashim Thaçi ka biseduar në telefon me zëvendëspresidentin amerikan Joe Biden

Këtë e ka bërë të ditur vet Thaçi nëpërmjet një njoftimi në Twitter.

“Kisha një bisedë të mrekullueshme me zëvendëspresidentin Joe Biden në telefon. Dialogu dhe bashkëpunimi është e vetmja rrugë për Ballkanin Perëndimor.

Biden është takuar edhe me kryeministrin serb Aleksandër Vuçiq në Davos.