Tensione dhe përleshje gjatë protestave të 1 majit në Francë: 108 policë të plagosur, arrestohen 290 persona

Të paktën 108 zyrtarë policorë janë plagosur në përleshjet më protestuesit nëpër Francë, të cilët ishin grumbulluar në qytete të ndryshme për të protestuar kundër reformave për pensione. Lajmin e ka konfirmuar ministri i Brendshëm i Francës, Gerald Darmanin, i cili tha se një numër kaq i madh i të plagosurve nga ana e policisë … Vazhdoni me leximin e Tensione dhe përleshje gjatë protestave të 1 majit në Francë: 108 policë të plagosur, arrestohen 290 persona