[responsive-menu menu="logged-in-menu"]

Takimi Trump-Putin në BeogradTakimi historik i dy politikanëve më të fuqishëm në botë, presidentit të sapo zgjedhur të Shteteve të Bashkuara Donald Trump dhe presidentit të Rusisë Vladimir Putin, ka të ngjarë të organizohet në qendër të Beogradit, shkruan portali serb Kurir.

Negociatorët këmbëngulin që takimi të ndodh në Beograd në kuadrin e marrëdhënieve të mira mes Serbisë dhe Rusisë, por edhe të saj me Perëndimin.