Takimi i sikletshem me Vuçiq- Kurtit i dërgohen dy zemra prej analistëve përkrahës

Teksa Kryeministri Kurti po takohet për herë të tretë me Aleksandër Vuçiqin në Bruksel, nuk i kanë munguar përkrahjet morale nga analistët kosovarë. Madje, dy nga ta i kanë dërguar edhe zemra nga Kosova.

Në rrjete sociale s’kanë munguar reagimet për gjestet dhe disponimin e dy liderëve.Pa reaguar s’ka qëndruar as analisti politik, Gazim Raci, ish-këshilltari i Edita Tahirit, duke i dhënë përkrahje morale Kurtit.

“Qëndro i fortë vëlla”, ka shkruar Raci në gjuhën angleze.

 

Edhe një zemër i ka shkuar nga aktivisti Rron Gjinovci, i cili shpesh din t’i shpreh qëndrimet e tij pro pushtetit.

“Po i mirë ky Bin ❤️😍”, ka shkruar Gjinovci.

ngjashme