Etiketë: Ermira Topalli

Ermira Topalli e nisi me fitore ne auto sllallom

Ermira Topalli e AK Ferizaj është fituese e garës së parë në auto sallallom, e cila u mbajt të dielën në Prizren në kuadër të Kampionatit të Kosovës në automobilizëm. Topalli deri te fitorja arriti me kohën 04:06.107 minuta (përfshirë të dyja vozitjet),  ndërsa nuk pati asnjë penallti. “Më vjen mirë që kampionatin e nisa me fitore. Gara ishte mjaft interesante, konkurrencë të fortë dhe na gëzon fakti që nuk pati probleme. Besoj që edhe  në garat e ardhshme të arrij rezultate të mira, ndërsa i inkurajoj femrat që në ...