[responsive-menu menu="logged-in-menu"]

Specialja rikthen protestat e veteranëve (VIDEO)Nuk përjashtohet mundësia për protesta në rast se ngrihen aktakuza nga Gjykata Speciale, pasi që vlerësohet se lufta e UÇK është e pastër, transmeton Tribuna Channel.

Nënkryetari i Organizatës së Veteranëve të Luftës së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës,  (OVL-UÇK), Migjen Shala është shprehur për Tribuna Channel se faktori ndërkombëtar është i ndikuar nga Serbia dhe se disa nga gjykatësit e emëruar kanë punuar në Kosovë në kuadër të UNMIK dhe EULEX. /Tribuna Channel

Kronikën mund ta ndiqni në VIDEO: