[responsive-menu menu="logged-in-menu"]

Sot Ramushi u vizitua nga Ahmeti, Kurti e Selimi (foto)Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti dhe deputetët e Lëvizjes Vetëvendosje, Rexhep Selimi e Albin Kurti kanë udhëtuar sot për në Francë.

Ahmeti, Kurti e Selimi vizitojnë Ramush Haradinajn në Francë

Arsyeja e udhëtimit të tyre ishte takimi me liderin e AAK-së, Ramush Haradinaj.

“Shfrytëzuam pushimin e pavarësisë për ta vizituar Ramush Haradinajn në Strasbourg. Mbajtja e tij në Francë është padrejtësi. “Padrejtësia dikund është padrejtësi gjithkund”, ka shkruar Ahmeti në Facebook.