[responsive-menu menu="logged-in-menu"]

Sot pritet të rrënohet muri, serbët bëjnë fotografitë e fudit për kujtim (Foto)Botapress, 5 shkurt – Muri i cili gjendet në Mitrovicë është paralajmëruar se do të hiqet sot gjatë ditës.

Gazetarët e portalit arbresh.info të cilët qëndrojnë në atë pjesë thonë se gjendja është e qetë dhe se aty gjendet Policia e Kosovës, KFOR-i si dhe është parë një veturë e EULEX-it.

Po ashtu është vërejtur një qytetar serb i cili kishte të veshur një maicë në të cilën ishte e vendosur shenja e flamurit serb dhe ai kishte hipur mbi mur që të bëjë foto, kurse policia vetëm qëndronte duke e shikuar