Sot dhe nesër mbahet samiti i BE-së, do të diskutohet edhe për takimin e Ohrit

Në Bruksel të enjten dhe të premten zhvillohet samiti i liderëve të Bashkimit Evropian nga i cili do të shprehet mbështetje edhe për marrëveshjen e Ohrit mes Kosovës dhe Serbisë dhe do t’u bëhet thirrje të dyja palëve që të zbatojnë këtë marrëveshje. Temat kryesore të samitit do të jenë Ukraina, forcimi i ekonomisë evropiane, … Vazhdoni me leximin e Sot dhe nesër mbahet samiti i BE-së, do të diskutohet edhe për takimin e Ohrit