[responsive-menu menu="logged-in-menu"]

Skadaloze: Ushtria serbe në mes të Kosovës, bëjnë kontroll bashkë me KFOR-in (Foto)Pjesëtarët e ushtrisë amerikane së bashku me ushtarë të ushtrisë serbe shihen në një fotografi të përbashkët e cila u realizua më 16 dhjetor të vitit të kaluar

Mediat serbe thonë se sipas KFOR’it, ishte një “patrullë e zakontë”, e përbërë nga forcat ndërkombëtarë të Ushtrisë së Serbisë; në përputhje me Rezolutën 1244 të Kombeve të Bashkuara dhe të marrëveshjes ushtarako-teknike, në mënyrë që të ruhet paqja për të gjithë qytetarët e Kosovës, shkruan alo.rs, transmeton Gazeta Express.

Kjo foto thuhet se është bërë nga rreshteri amerikan, Caleb Bario, i cili ishte pjesë e patrullës.