[responsive-menu menu="logged-in-menu"]

Si do të financohet Alternativa? Tregojnë Kusari e Deda (Video)Botapress, 9 Shkurt

Në emisionin ‘Komiteti Qendror’ – të drejtuar nga Berat Buzhala, Leonard Kerquki dhe Shpend Limoni – prodhim i Gazetës Express për RTV Dukagjini, themeluesit e subjektit të ri politik Alternativa, Ilir Deda dhe Mimoza Kusari, kanë folur për mënyrën se si do të financohet kjo parti.

Ata kanë treguar nëse deri më tani në Alternativë janë anëtarësuar ndonjë nga biznesmenët kosovarë.

Kusari – Lila ka shpjeguar mënyrat si kjo parti ka vendosur të financohet dhe nëse këto janë të ngjashme me partitë e tjera politike.

Për më shumë rreth financimit të Alternativës ndiqeni videon e mëposhtme: