Shkon në mbi 20 mijë numri i viktimave nga tërmeti në Turqi dhe Siri

Numri i viktimave nga tërmeti shkatërrues që goditi Turqinë dhe Sirinë i ka kaluar 20 mijë. Autoritetet turke bëjnë të ditur se në Turqi numri i viktimave është rritur në të paktën 16,546, ndërsa të plagosurit i kanë kaluar 66 mijë. Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan vijon turin e tij në zonat e prekura … Vazhdoni me leximin e Shkon në mbi 20 mijë numri i viktimave nga tërmeti në Turqi dhe Siri