[responsive-menu menu="logged-in-menu"]

Shikojeni se sa është rritur djali i Arben Xheladinit (FOTO)Sot janë bërë 10 vite nGa vrasja e Arben Xheladinit. I ndjeri Xheladini pas veti ka lënë gruan dhe djalin e tij Oltini.

Djali i Xheladinit ishte shumë i vogël kur babai i tij ishte vrarë. Sot, kanë kaluar 10 vite nga vrasja e Arben Xheladnit por Olti është rritur.

Mon Balaj dhe Xheladin Beqiri mbetën të vdekur nga plumbat e gomës së policëve rumun të UNMIK-ut.

Protesta e 10 shkurtit të vitit 2007 ishte mbajtur për të kundërshtuar bisedimet për statusin e Kosovës që aso kohe mbaheshin në Vjenë me ndërmjetësim të Martti Ahtisaarit.

Ne ju sjellim disa fotografi ndër vite të djalit të Arben Xheladinit. /ZERI/ 

 

Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image