[responsive-menu menu="logged-in-menu"]

Sheshel: Shqiptarët po planifikojnë sulm në veriLideri i Partisë Radikale Serbe Vojisllav Sheshel ka thënë  se shqiptarët janë duke planifikuar bastisje  me armë në katër komunat në veri të Kosovës të banuara me serbë gjatë ose pas vizitës së sekretarit të përgjithshëm të NATO-s, në Kosovë, Jens Stoltenberg

ETC-ELKOS (1)

Siç raporton agjencia serbe e lajmeve “Tanjug”, ai në një konferencë për shtyp tha se ky informacion është bërë publik për shkak se  dëshiron për të parandaluar incidentin.

Sipas tij, ky nuk ishte një kërcënim për shqiptarët, por thirrje ndaj shtetit për të reaguar dhe mbrojtur serbët, transmeton Klan Kosova.