[responsive-menu menu="logged-in-menu"]

Sheshel: Nikoliq me tren donte gjakderdhjeLideri i radikalëve të Serbisë,  Vojislav Shesheltha se presidenti serb Tomislav Nikoliq me dërgimin e  “trenit laraman” në Kosovë u përpoq të provokojë gjakderdhje.

Ai ka thënë se Nikoliq është i vetëdijshëm se nuk ka më se çfarë të lyp  në jetën politike të Serbisë, të dhe ka kërkuar që të krijojë  një situatë në të cilën mund të shihet si udhëheqës dhe shpëtimtar.

Sipas tij, Nikoliq, e ka llogaritur që ta bënte një gjë të tillë dhe nëse shqiptarët e sulmojnë trenin, do të kishte viktima e gjakderdhje e pastaj policia serbe do të reagonte dhe kësisoj do të zgjohej patriotizmi, raporton B82, përcjellë Klan Kosova