SHBA-ja e sheh kyç Asociacionin për të ardhmen e Kosovës, përmend edhe njohjen e ndërsjellë

Departamenti i Shtetit të SHBA-së e sheh Asociacionin e komunave me shumicë serbe si një gjë kyçe për ndërtimin e të ardhmes së Kosovës si shtet. Zëdhënësi i DASH-it, Ned Price, në konferencë për media të mërkurën mbrëma, është pyetur se në çfarë kronologjie duhet të implementohen marrëveshjet e Brukselit dhe nëse Asociacioni është i … Vazhdoni me leximin e SHBA-ja e sheh kyç Asociacionin për të ardhmen e Kosovës, përmend edhe njohjen e ndërsjellë