[responsive-menu menu="logged-in-menu"]

“Serbia po tallet me Kosovën” (Video)Kështu ka thënë analisti Driton Selmanaj në “Click” të RTV21 duke folur rreth arrestimit të liderit të AAK-së, Ramush Haradinaj në aeroportin e Baselit gjatë ditës së djeshme.

Tutje Selmanaj ka thënë rasti i Haradinajt nuk është çështje  puro gjyqësore por është produkt i qëllimeve politike dhe duke qenë i tillë duhet që institucionet e Kosovës t’i kontaktojnë autoritete franceze për të marrë sqarime të sakta dhe të nevojshme nga ta rreth këtij rasti.

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, u ndalua dje nga autoritetet franceze në aeroportin e Bazelit, në bazë të një fletarresti të lëshuar nga autoritetet e Serbisë, që daton nga viti 2004.