[responsive-menu menu="logged-in-menu"]

Sanchez transferohet në Serie A? (Foto)Alexis Sanchez mund të përfundojë në Serie A gjatë verës

Arsenali mund të mbetet pa Alexis Sanchez gjatë verës. Lojtari nuk e ka vazhduar kontratën dhe dëshiron të gjejë një klub të ri.

Sipas tabloidit britanik, Daily Mirror, Juventusi po synon që gjatë verës ta transferojë ish-sulmuesin e Barcelonës, përcjell Express.

Por, për kilianin kanë zgjuar interesim edhe skuadra e Atletico Madrid dhe Paris Saint-Germain.