Rusia merr kontrollin e centralit bërthamor pas sulmit

Autoritetet ukrainase kanë thënë se trupat ruse kanë marrë kontrollin e centralit bërthamor, Zaporizhzhia. “Personeli operacional është duke vëzhguar situatën e njësiteve të energjisë”, ka thënë një autoritet lokal për mediat, raporton agjencia e lajmeve, Reuters. Personeli është duke vazhduar punën dhe duke vëzhguar situatën, ka thënë autoriteti.Një zjarr ka shpërthyer disa orë më parë … Vazhdoni me leximin e Rusia merr kontrollin e centralit bërthamor pas sulmit