[responsive-menu menu="logged-in-menu"]

Rusia i përgjigjet NATO-s me të njëjtën monedhë, lëviz ushtrinë e sajMoska i është përgjigjur NATO-s me reciproritet, teksa ka lëvizur trupat e saj në kufi me vendet baltike, aty ku SHBA-të kanë vendosur tanke dhe ushtarë së bashku me NATO-n.

Lavrov foli në Dhomën e Ulët të Dumës duke deklaruar se Rusia është një vend që e do paqen dhe se për sigurinë e saj do t’i përgjigjet me reciproritet NATO-s.