Rusia “e dobësuar por ende e rrezikshme” paralajmëron NATO

Presidenti Vladimir Putin dhe forcat e armatosura ruse nuk duhet të nënvlerësohen pavarësisht dështimeve të tyre në Ukrainë, ka paralajmëruar një zyrtar i lartë i NATO-s, pasi Moska kërkon të aneksojë zonat e pushtuara të vendit të saj fqinj dhe akuzohet për sabotimin e tubacioneve të gazit natyror Nord Stream në Balltik.  Deti. Zëvendës Sekretari … Vazhdoni me leximin e Rusia “e dobësuar por ende e rrezikshme” paralajmëron NATO