[responsive-menu menu="logged-in-menu"]

Rriten shifrat e të infektuarve me Covid-19 në ShqipëriMëngjesin e sotëm ka pasur sërish fluks në spitalin Infektiv në Shqipëri.Skaneri te “Shefqet Ndroqi” vijon të jetë jashtë funksionit dhe për pasojë pacientët sillen te COVID-1.Mëngjesin e sotëm kanë mbërritur 6 ambulanca në ambientet e spitalit Infektiv, raporton abcnews.al.

Poashtu, në Infektiv është rritur numri i pacientëve që kërkojnë hospitalizim. Kujtojmë se prej dy ditësh numri i raportuar i infektimeve ditore, që bëhet nga Ministria e Shëndetësisë e ka kaluar shifrën e 1 mijë.