[responsive-menu menu="logged-in-menu"]

Rrëfehet studentja nga Tirana: Gjeta punë, por ja çka më bëri shefi!Një vajzë nga Tirana, ka shkruar në një portal duke bërë publike historinë e saj.

Ajo ka shkruar për problemet që është ballafaquar gjatë një interviste për punë.

Fillimisht një shoqe më tregoj për një konkurs punë, e që ishte pozita asistente adiminstrative.

Më pelqeu shumë, dërgova CV pastaj më thirrën në intervistë pune, kur shkova ishin dy pronarë ata u sollën shumë  mirë me mua, por  një ditë njëri me ftoj për darkë une pranova pasi që ishte në të mirën time, por kur me përcolli në shtëpi, ai mu afrua dhe tentoj të më puthte pastaj më bëri një ofertë qe të bëhem asistente e tij personale, por jo vetëm për punë por edhe qe kohë pas kohë të dal me të sepse me gruan kishte disa probleme.

Une kisha nevoj shumë për pune dhe para, mendova që kjo do të më ndihmonte ta kaloja krizen ekonomike.

Pranova të dilja me të, duke harruar që ai ishte i martuar dhe kishte disa fëmijë, një ditë ai nuk ma hapi telefonin dhe nga nervoza që kisha vendosa ti telefonoja gruas së tij dhe ti tregoja për veprimet e burrit të saj. Ajo u sill shumë keq me mua dhe poashtu shefi im  personal nuk mu lajmrua kurrë më, a mendoni se kam vepruar gabimisht?