[responsive-menu menu="logged-in-menu"]

Rinia e LDK-së me aksion për liberalizimin e vizaveForumi i Rinisë i LDK-së nesër organizon aktivitet me moton “Mos na leni mshelë”.

Siç bëhet e ditur në një njoftim për media, qëllimi i këtij aktiviteti është sensibilizimi i institucioneve vendore, veçanërisht Kuvendit të Kosovës dhe institucioneve ndërkombëtare për nevojën e liberalizimit të vizave për qytetarët e Kosovës.

Aktiviteti fillon në orën 12:00 dhe mbahet në Sheshin “Ibrahim Rugova”, në Prishtinë, transmeton Botapress.info