Reshje të dendura shiu pushtojnë këtë qytet të Shqipërisë, boshatiset plazhi nga furtuna

Qyteti i Lezhës është pushtuar sot nga reshjet e dendura të shiut, të cilët kanë shkaktuar përmbytje në rrugët kryesore.

Si pasojë e reshjeve të shiut turistët vendas dhe të huaj, të cilët po pushonin në plazhin e Shëngjinit, janë larguar duke bërë kështu që të krijohen radhë të gjata në trafik.

Ndërsa segmentet më problematike janë rruga e Shëngjinit dhe aksi Milot-Balldre. Ndërkohë në Tiranë dhe qytete të tjera të vendit, temperaturat vijojnë të jenë të larta./Botapress.info/

 

ngjashme