Reshje shiu sot, mund të vështirësohet situata në zonat e përmbytura

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se sot (e hënë), pritet të ketë përsëri reshje shiu, fillimisht në pjesën perëndimore dhe veriperëndimore të vendit ku parashikohet të jenë me intensitet të ulët deri mesatarë, të cilat gradualisht do ta përfshinë pjesën më të madhe të vendit. Sipas Institutit, duke e pasur parasysh situatën me përmbytje … Vazhdoni me leximin e Reshje shiu sot, mund të vështirësohet situata në zonat e përmbytura