[responsive-menu menu="logged-in-menu"]

Real pëson humbjen e dytë më radhë (Video)Real Madrid është mposhtur në Santiago Bernabeu nga Celta Vigo me rezultat 1:2

Skuadra e Zinedine Zidane ka pësuar humbjen e dytë në tre ditë, pasi është mposhtur në Santiago Bernabeu nga Celta Vigo 1:2, në kuadër të Copa del Rey.

Golat për Celtan i shënuan Aspas dhe Jonny, ndërsa golin e vetëm për Realin e shënoi Marcelo.

Real Madrid ka ende mundësi që të kaloi në rrethin tjetër të Copa del Rey, pasi javën e ardhshme do të luaj ndeshjen e kthimit në Celta.

https://youtu.be/1xxsSmTYRGA

http://www.dailymotion.com/video/x58jk1v_all-goals-highlights-real-madrid-1-2-celta-de-vigo-18-01-2017-hd_sport

http://www.dailymotion.com/video/x57t0p7_all-goals-highlights-hd-real-madrid-1-2-celta-vigo-18-01-2017-hd_sport