[responsive-menu menu="logged-in-menu"]

Real Madrid 3-0 Real Sociedad, notat e lojtarëve (Foto)Real Madrid ka fituar me lehtësi ndaj Real Sociedait me rezultat 3-0.

Golat në këtë takim për skuadrën e Zinedine Zidanes u shënuan nga Mateo Kovacic (37’), Cristiano Ronaldo (51’) dhe Alvaro Morata (82’).

Lojtari më i vlerësuar i ndeshjes doli kroati Kovacic, i cili u notua me 8.8, ndërsa notën më të ulet re ‘Mbretërit’ e mori Karim Benzema, 6.6.

Megjithatë, lojtari i dështuar i ndeshjes erdhi nga mysafirët dhe ishte mbrojtësi mysafirë, Inigo Martinez, i cili u notua me 5.1. /Telegrafi/