[responsive-menu menu="logged-in-menu"]

Rashica feston me flamur të Kosovës dhe të Shqipërisë (Video)Milot Rashica ka fituar titullin e parë me Vitessen.

 Ky i fundit ka triumfuar në finale kundër Az Alkmaarit me rezultat 2-0.

Në triumfin e skuadëps pati gisht edhe reprezentuesi i Kosovës, Rashica, i cili asistoi te goli i parë i shënuar në minutën e 81 përmes Van Wolfswinkelit, transmeton Telegrafi.

Rashica pas ndeshjes ka festuar me flamur të Kosovës dhe të Shqipërisë.

Ndryshe, kjo është hera e parë që brenda 125 vjetëve skuadra e Vitesse të fitoi një trofe në Holandë. /Telegraf