Ramush Haradinaj tregon pse e la takimin me Kurtin: Na mbante ligjërata

Kreu i AAK-së, Ramush Haradinaj, ka treguar arsyen e largimit nga takimi me Kurtin dhe dy liderët e opozitës, Krasniqin e Abdixhikun. Ish-kryeministri Haradinaj ka thënë se u detyrua ta lëshonte takimin pasi kryeministri Kurti u ka mbajtur ligjerata. Haradinaj shprehet se Kurti nuk ua ka sqaruar ” se përse ka prishur raportet me Amerikën … Vazhdoni me leximin e Ramush Haradinaj tregon pse e la takimin me Kurtin: Na mbante ligjërata