[responsive-menu menu="logged-in-menu"]

Ramush Haradinaj merr shtetësinë e Shqipërisë (Dokument)Presidenti i Shqipërisë, Bujar Nishari ka dekretuar sot liderin e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovë, Ramush Haradinaj dhe bashkëshorten e tij Anita Muçaj me shtetësinë shqiptare.

 

“Në mbështetje të nenit 92, pika “c”, dhe nenit 93 të Kushtetutës, si dhe nenit 9, pika 7, e nenit 20 të ligjit nr. 8389, datë 05.08.1998, “Për shtetësinë shqiptare”, të ndryshuar”, thuhet në dekretin e shtetësisë për Haradinajn dhe Muçajn.

Ky dekret është publikuar në uebfaqen zyrtare të Presidencës së Shqipërisë.