Rama për Rugovën: E përkujtojmë dedikimin dhe rrugëtimin paqësor të tij drejt pavarësisë

Kryetari i Prishtinës nga radhët e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Përparim Rama, ka bërë homazhe dhe ka vendosur kurora lulesh tek varri i ish-presidentit, Ibrahim Rugova, në 17 vjetorin e tij të vdekjes. Rama thotë se në 17 vjetorin e vdekjes përkujton dedikimin dhe rrugëtimin paqësor të Rugovës drejt pavarësisë së vendit. “Në 17 vjetorin … Vazhdoni me leximin e Rama për Rugovën: E përkujtojmë dedikimin dhe rrugëtimin paqësor të tij drejt pavarësisë