Qeveria miraton masat e reja kufizuese anticovid, ja cilat janë ato?

  Botapress, 18 Gusht – Qeveria e Kosovës në mbledhjen e sotme ka miratuar masat e reja anti-COVID, të cilat do të hyjnë në fuqi nga dita e premte, më 20 gusht. Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia, tha se masat kufizuese kanë për qëllim kontrollin dhe parandalimin e shpërndarjes së COVID-19. “Masat e këtij propozimvendimi, … Vazhdoni me leximin e Qeveria miraton masat e reja kufizuese anticovid, ja cilat janë ato?