[responsive-menu menu="logged-in-menu"]

Qeveria: Kjo është pengesa për formimin e Ushtrisë së KosovësMinistri i Punës dhe Mirëqenies Sociale, Arban Abrashi ka deklaruar se  shënimi i vijës kufitare ndërmjet Kosovës dhe Malit të Zi është kusht edhe për formimin e Ushtrisë së Kosovës.

Në emisionin “Imazh” të RTK, ai ka deklaruar se ky kusht u është përmendur zyrtarëve të shtetit të Kosovës nga përfaqësuesit e Bashkimit Evropian.

Madje, ai thotë se NATO-ja nuk dëshiron që një shtet fqinj mos ta ketë të definuar kufirin me fqinjët tjerë. /Indeksonline/