[responsive-menu menu="logged-in-menu"]

Pse, sipas Vllasit, Vuçiq po e dominon Serbinë si në kohën e Millosheviqit? (Video)Sonte në emisionin “Komiteti” – i drejtuar nga Berat Buzhala – prodhim i Gazetës Express për RTV Dukagjini, avokati Azem Vllasi ka folur për gjendjen e politikës së tanishme në Serbi.

Vllasi, i cili ishte udhëheqës i Kosovës në vitet e fundit të Jugosllavisë ka komentuar ngjashëmerinë e liderit famëkeq, Sllobodan Millosheviq me kryeministrin e tanishëm të Serbisë, Aleksandar Vuçiq.

Avokati ka treguar se pse sipas tij, ka heshtur plotësisht opozita serbe dhe si po arrin Vuçiq të kontrollojë gjithçka në Serbi.

Më poshtë mund të dëgjoni opinionin e plotë të Vllasit: