[responsive-menu menu="logged-in-menu"]

Profesori maqedonas tmerron maqedonasit pro dhunës: Duhej të vriteshin vrasësit në Parlament (FOTO)Profesori universitar, Tito Beliçanec për rastin e dhunshëm që ndodhi në Kuvend, tha se a desht të gjuhet me armë ndaj vrasësve dhe huliganëve maqedonas, njofton TetovaSot.

 

 

Ai këto komente i ka bërë në rrjetin e tij social, ku ka shpërndarë edhe videon e Zoran Zaevi i cili ishte i ftuar në emisionin Top Tema, ku tha se po është gjuajtur dy herë me pistoletë nga sigurimi i ish ministrit të MPB-së, Oliver Spasovski, njofton TetovaSot. Por sipas Zaevit gjuatja me armë ka qenë për paralajmërim dhe për të frikësuar protestuesit dhe se është gjuajtur në ajër.