[responsive-menu menu="logged-in-menu"]

Prishtina fiton derbin ndaj Besës 

 

FC Prishtina ka fituar derbin ndaj Besës në Pejë, të cilën skuadër e ka mposhtur me rezultat 0:2

 

Skuadra e Prishtinës ka shënuar fitore të rëndësishme ndaj Besës në udhëtim 2:1, për të ruajtur ende gjasat për titull.

 

 

Të dy golat për Prishtinën në këtë ndeshje i shënoi Basid Khalid, ndërsa golin e vetëm për skuadrën vendëse e shënoi Kastriot Rexha.

 

Kujtojmë se Prishtina ndeshjen e mbylli me 9 futbollistë, pasi nga loja u përjashtuan Liridon Leci dhe Armend Dallku.

 

Pas kësaj fitore Prishtina ngritët në vendin e dytë me 60 pikë, 8 më pak se sa Trepça ’89 në vendin e parë.

 

Në ndeshjet tjera u arritën këto rezultate:

 

Drita – Ferizaj 2:1 Trepça – Drenica 2:1