[responsive-menu menu="logged-in-menu"]

Presidenti Obama uron kryeministrin Mustafa (Foto)Kryeministri i vendit Isa Mutafa ka marre nje kartoline urimi nga presidenti ne largim i SHBA=ve Barak Obama.  Lajmin e ka ber te ditur vete kryeministri permes nje postimi ne Facebook.

 

 

Të dashur miq,

Përmes një kartoline të bukur, pranova urimet për Vitin e Ri 2017 nga Presidenti i SHBA-ve, Barack Obama dhe Familja Obama.

Gjatë vitit të kaluar në Nju Jork, në pritjen e organizuar për liderët botërorë, pata nderin që t’i takoj Presidentin Obama dhe Zonjën e Parë, Michelle.

Presidenti Obama do të mbahet mend si një lider frymëzues i kombit amerikan.

Gjatë dy mandateve të tij në Shtëpinë e Bardhë, Kosova pati përkrahje permanente dhe populli i Kosovës thelloi respektin për SHBA-të.

Republika e Kosovës dhe qytetarët e saj kanë ndjenja të veçanta miqësie dhe përkushtim maksimal për partneritet strategjik me Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

God Bless The USA!

 

Në kartolinën e Familjes Obama dërguar kryeministrit Mustafa thuhet: “Ndërkohë që Familja jonë reflekton mbi shumë vitet e lumtura që ka kaluar në Shtëpinë e Bardhë, ne jemi mirënjohës për miqtë që kemi bërë, gëzimin që kemi shpërndarë dhe dhuratat e mirësisë që kemi pranuar. Ne ju urojmë ju dhe të dashurve tuaj festa të gëzueshme të fundvitit dhe një vit të ri të mrekullueshëm”.