Presidenti i klubit Al-Nassr flet për transferimin e Cristiano Ronaldos

Presidenti i klubit të Arabisë Saudite, Al-Nassr, ka qeshur me sugjerimet që skuadra e tij është e gatshme të bëjë nënshkrimin e Cristiano Ronaldos.

Vende të ndryshme uljeje janë diskutuar për superyllin portugez Ronaldo që kur u njoftua se kontrata e tij me Manchester Unitedin ishte ndërprerë dhe se pesë herë fituesi i Topit të Artë do të bëhej një agjent i lirë.

Një ofertë mega parash nga Lindja e Mesme thuhet se i është paraqitur sulmuesit 37-vjeçar, por Musalli Al Muammar heziton të tërhiqet nga thashethemet që pretendojnë se ai është gati të rrëmbejë lojtarin portugez.

Al Muammar ka thënë në një video të kapur nga Ali Al-Enezi kur u pyet nëse një marrëveshje për një ikonë moderne është afër përfundimit: “Kush është Ronaldo? Unë nuk e njoh atë”.

Shefi i Al-Nassr vazhdoi t’i thotë “SSC Sports Channel” kur u pyet për të njëjtën temë: “Ronaldo është i zënë me Kupën e Botës dhe nuk mendoj se ai është në negociata me dikë”.

Përfshirja e Ronaldos në Kupën e Botës 2022 në fakt përfundoi kur Portugalia pësoi një disfatë shokuese nga Maroku në fazën çerekfinale dhe ai ka kaluar kohë duke u stërvitur me ish-klubin Real Madridin./Botapress.info/

ngjashme