[responsive-menu menu="logged-in-menu"]

Prekëse: Djaloshi i rrëfen binjakut të tij të vdekur, gjithçka për ditën e tij të parë në kopsht (Foto)Ky është momenti prekës kur një djalë nga Alabama, kur ishte pesë-vjeçar, Walker Myrick, është parë duke i treguar vëllait të tij binjakë, gjithçka rreth ditës së parë të tij në kopsht

Siç shkruajnë mediat e huaja, përcjell Telegrafi, djali i vogël nuk e pati shansin për të takuar vëllanë e tij Willis, i cili tragjikisht vdiq në barkun e nënës së tyre, nga një gjendje e rrallë, para se të lindnin.

Dhe, kur Walker filloi shkollën në Alabama – një moment që duhet ta kishin arritur së bashku – ai ishte i etur për të ndarë këtë moment me binjakun e tij.

Nëna e tij Brooke Myrick, e cila ka postuar një fotografi të vitit 2012, ka thënë: “Ai na tha se ai vetëm donte t’i tregonte Willisit për shkollën”, tha ajo.

Willis ka vdekur në barkun e zonjës Myrick, në javën e 24-të sindromit binjak i transfuzionit (TTTS), një gjendje që ndodh kur binjakët identikë ndajnë një placentë por njëri nga ta merr më shumë gjak se tjetri.

Edhe pse ata nuk u takuan, Walker, tani i moshës nëntë, rregullisht kërkon për të vizituar varrin e vëllait të tij binjak, në mënyrë që ai mund të flasë më të dhe t’i lë.

“Unë mendoj se ata ndajnë një lidhje të veçantë. Ata ishin binjakë identikë kështu që unë mendoj se do të jenë gjithmonë aty”, ka thënë Myrick.