[responsive-menu menu="logged-in-menu"]

Policia me shok-bomba ka shpëtuar kryetarin e ri të Kuvendit, Talat Xhaferit (Foto)Botapress, 27 Prill

Pjesëtarët e forcave speciale të Ministrisë së Brendshme të Maqedonisë me shok-bomba kanë larguar huliganët të cilët sonte kanë hyrë dhunshëm në Parlamentin e Maqedonisë, shkruan TetovaSot.

 

 

Policët kanë arritur të shpëtojnë edhe tashmë kryetarin e ri Talat Xhaferi dhe liderin e LSDM-së Zoran Zaev.

Nga sulmi i fuqishëm i bombës dhe erës së saj të pakëndshme, me dhimbje ankua disa nga banditët maqedonas të cilët ishin afër kur ajo shpërtheu.

 

sokta