[responsive-menu menu="logged-in-menu"]

Policia jep detaje për rastin e 3-vjeçarit që u zu nga rrethojat në PrishtinëPak më parë u raportua se një fëmijë të moshës 3-vjeçare e zunë rrethojat e një objekti në Prishtinë. Nga QKUK thanë se gjendja e tij është shumë e rëndë.

Lidhur me rastin, Policia e Kosovës është deklaruar për Indeksonline.

Ata thonë se janë bërë ekzaminime në vendin e ngjarjes dhe është inicuar vepra penale “Shkaktim i rrezikut të përgjithshëm”

“Me datë 24.02.2021, rreth ores 20:40 Policia në Prishtinë ka pranuar informaten se një femijë i moshes rreth tre (3) vjecar është i lenduar. Njësitet policore menjëher kanë ndermarr veprimet e nevojshme për të sqaruar rrethanat e rastit. Janë bërë ekzaminime në vendin e ngjarjes, përderisa në konsultim me prokurorin kujdestar nën dyshimin e vepres penale inicohet rasti “Shkaktim i rrezikut te pergjithshem” për procedura të mëtejme hetimore. Lidhur me gjendjen shendetsoretë fëmiut mund te ju adresoheni autoriteteve kompetente shëndetsore”./Indeksonline.