[responsive-menu menu="logged-in-menu"]

Policia jep detaje për protestën e aktivistëve të VV-së në Gjilan 

Policia e Kosovës ka bërë të ditur se dje 25 qytetarë nën organizimin e Vetëvendosjes kanë protestuar dje para Kuvendit të Gjilanit.

 

“Raportohet se rreth 25 qytetar nen organizim te Lëvizjes Vetëvendosje kane protestuar para Kuvendit Komunal ne shenje pakënaqësie me emërtimin e rrugëve,  shesheve dhe zhvendosjen e përmendoreve te heronjve kombëtar. Protesta ka përfunduar e qetë”, thuhet në raportin 24 orësh të policisë.