[responsive-menu menu="logged-in-menu"]

Planifikonin sulm terrorist në Paris, 16-vjeçarja në mesin e katër të arrestuarveNjë nxënëse ka qenë një ndër të ndaluarat në mesin e katër personave gjatë komplotit të një sulmi të dyshuar terrorist në Paris.

Eksplozivët dhe disa pajisje të tjera dyshohet se u zbuluan në një shtëpi në Montpellier, në Francë, sipas raporteve lokale.

Policët besojnë se të dyshuarit ishin duke u përpjekur për të organizonin një sulm vetëvrasës me bombë

Arrestimet u sot bënë në mëngjes, shkruan “Daily Star”.