Përleshen diplomatët, momenti kur rusi gris flamurin ukrainas në samitin në Turqi (VIDEO)

Një moment i pazakontë është kapur nga kamerat të një konflikti mes një zyrtari rus që grisi flamurin ukrainas dhe një diplomati të Kievit gjatë konferences në Turqi. Duke lëshuar grushte në konferencën diplomatike në Ankara zyrtari paemëruar rus i tërhoqi nga duart flamurin deputetit ukrainas Oleksandr Marikovsky, teksa ai përgatitej për një foto, raporton … Vazhdoni me leximin e Përleshen diplomatët, momenti kur rusi gris flamurin ukrainas në samitin në Turqi (VIDEO)