Përfundon takimi i Kurtit me opozitën

Takimi i thirrur nga kryeministri i Kosovës, Albin Kurti me krerët e opozitës tashmë ka përfunduar. Ishte lideri i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj ai që i pari e braktisi këtë takim duke thënë se Kurti nuk përgjigjej se pse ka prishur raportet me Amerikën por u mbante ligjërata.

LEXO EDHE KETE

Të gjithë i përgjigjen ftesës së Kurtit, tensionet në Veri bëjnë bashkë pozitë e opozitë

Derisa nga takimi më vonë janë parë të dalin edhe kryetari i LDK-së, Lumir Abdixhiku dhe i pari i PDK-së Memli Krasniqi./Botapress.info/

ngjashme