Përditësohen vlerat, këta janë dhjetë lojtarët më të vlefshëm në La Liga

 Pushimi ndërkombëtar u ka jep të gjithëve një shans për t’u larguar nga orari i vrullshëm i futbollit të   klubeve, dhe ka lënë disa vrima në faqet e gazetave për t’u mbushur.

La Liga vazhdon të mbetet njëri nga kampionatet më interesante, më të ndjekura dhe me numrin më të madh të   yjeve.Faqja e specializuar e statistikave Transfermarkt ka publikuar tashmë listën me dhjetë lojtarët më të   vlefshëm në La Liga.

 AS ka publikuar artikullin dhe asnjëri prej tyre nuk është vërtet befasues, por është çmenduri të mendosh se si   kanë ndryshuar këto vlera që nga kjo kohë një vit më parë.

Pedri është ngjitur në vendin e dytë nga askund, Marcos Llorente ka vazhduar një ngritje të jashtëzakonshme,   Mikel Oyarzabal ka çimentuar vendin e tij në ‘top 10’.

De Jong, lojtari më i vlefshëm në La Liga

 Jules Kounde ka hyrë në top 10, ndërsa listës i prinë Frenkie de Jong me një çmim prej 90 milionë eurosh. Në listë nuk figurojnë më emrat e njohur si Eden Hazard, Karim Benzema dhe Philippe Coutinho.

ngjashme