[responsive-menu menu="logged-in-menu"]

Për shkak të Haradinajt, delegacioni serb e lëshon mbledhjen e Asamblesë së KE-së në FrancëNjë delegacion i Parlamentit të Serbisë sot në shenjë proteste ka lëshuar seancën e Asamblesë Parlamentare të Këshillit të Evropës, të mbajtur në Strasburg të Francës  dhe është kthyer në Beograd.

 

 

Sipas njoftimit të Kuvendit të Serbisë, delegacioni në këtë mënyrë ka dënuar vendimin siç e ka quajtur të ” turpshëm të gjykatës franceze në Colmar për lirimin e  Ramush Haradinajn”, raporton Tanjug, përcjellë Klan Kosova.