[responsive-menu menu="logged-in-menu"]

Pensionohet Alonso?Ish-mesfushori i Real Madridit ka informuar se do të largohet nga klubi i Bayern Munchen.

Xabi Alonso është i vendosur që në fund të këtij sezoni t’i jep fund aventurës si futbollist profesionistë, shkruan SportBild, transmeton IndeksOnline.

Marrëveshja aktuale e ish-lojtarit të Real Madridit dhe Liverpoolit skadon në qershor të këtij viti.

Ai është takuar me drejtuesit e klubit për të informuar vendimin e tij, ndërsa spekulimet thonë se ai mund të bashkohet në bordin e Bayernit./